Akių ligos: toliaregystė

Toliaregystė:

Simptomai ir priežastys

Jei esate toliaregis, arti esantys vaizdai atrodo labiau migloti, nei tolimi. Jei, pavyzdžiui, esate lauko restorane, meniu atrodo miglotas, bet kraštovaizdis matomas sufokusuotas. Tačiau, sunkūs toliaregystės atvejai gali paveikti ir toli esančių objektų matymą.

Toliaregystė susiformuoja, kai ragena yra per daug plokščia arba akis yra per trumpa. Šios sąlygos neleidžia šviesos spinduliams, kurie patenka į jūsų akis, reikiamai užlūžti ir fokusuotis tinklainėje . Vietoje to, matomi vaizdai fokusuojami už tinklainės.

toliaregyste

Jei esate toliaregis (-ė), matomi vaizdai fokusuojami už tinklainės, o ne tinklainėje.

Maždaug 11.8 milijonų Jungtinių Valstijų gyventojų (arba maždaug 10 procentų populiacijos) turi tam tikrą toliaregystės lygį. Tai vyksta žymiai rečiau, nei trumparegystė, ir dažnėja su amžiumi.

Po to, kai akių gydytojas ištiria jūsų akis, jis (ji) išrašo receptą, kuriame nurodomas refrakcijos ydos laipsnis. Toliaregystės receptuose paprastai yra pliuso ženklas prieš pirmąjį skaičių.

Toliaregystės gydymas

Toliaregystės gydymas priklauso nuo keleto faktorių, pvz., amžiaus, veiklos ir profesijos, bet paprastai ji gydoma kontaktiniais lęšiais arba akiniais. Žr. Akių tyrimai, norėdami daugiau informacijos apie tai, kaip gauti korekcinių akinių ar lęšių receptą, ir kaip išvengti regėjimo problemų, naudojant akių stiprinimo patarimus.

Toliaregystė+0.5+1+2+3+10+23
Lazerinė akių chirurgija
Intraokulinė korekcija

Jei esate pasirengę atsisakyti korekcinių akinių ar lęšių, peržiūrėkite šias operacijos galimybes.

LASIK regėjimo korekcija

Akiniai ir kontaktiniai lęšiai padeda koreguoti tam tikrus regėjimo sutrikimus, tačiau jie labiau panašūs į tvarsčius ir ramentus, kurie yra laikina pagalba, kuri nepašalina problemos priežasties taip, kaip operacijos procedūra.

Intraokulinė korekcija

Intraokulinė korekcija atliekama koreguojant didelio laipsnio toliaregystę. Jeigu buvo nustatyta, kad Jums negalima atlikti lazerinės regėjimo korekcijos, nenuleiskite rankų, nes yra kitų būdų susigrąžinti gerą regėjimą. Akių klinika Naujas Regėjimas siūlo operacijas, galinčias Jums padėti. Konsultacijos metu mes galėsime nustatyti, ar Jums galima atlikti operaciją ir kokia operacija Jums tinkamiausia.