fbpx
kataraktos operacija
Akių patikrinimas

tik naujausios technologijos

Kataraktos operacija

angliškosios vandens srovės metodika „iQ-5 MINUTES“

lazerinė akių korekcija
Lazerinė akių korekcija

visi šiuolaikiniai lazerinės regos korekcijos metodai

Registracija vizitui į kliniką

Gerbiami pacientai! Gruodžio 23 d. – sausio 1 d. mūsų klinika nedirbs ir pacientai nebus priimami. Darbą atnaujinsime sausio 2 d. Šiuo laikotarpiu dirbs tik registratūra – registracijai ir konsultacijoms telefonu.

Registratūros darbo laikas: Gruodžio 23, 27, 28 ir 30 d. – nuo 9:00 iki 18:00; Gruodžio 31 d. – nuo 9:00 iki 13:00.

Švenčių dienomis (gruodžio 24, 25, 26 ir sausio 1 d.) registratūra nedirbs.

Dėkojame už supratingumą ir linkime linksmų švenčių!

Presbiopija

Presbiopija – kas tai?

Senstant lęšis netenka elastingumo, todėl darosi sunkiau matyti artimus daiktus. Apie 40-45 metus iki tol gerai matęs žmogus negali skaityti ar dirbti smulkių darbų iš įprasto atstumo. Tai vadinama senatvine toliaregyste (presbiopija).

Ar Jums reikia skaitymo akinių? Jei taip, tikriausiai Jums presbiopija, dėl kurios akis praranda galimybę fokusuoti. Tai paprastai įvyksta dėl natūralaus senėjimo proceso, kurį patiria kiekvienas. Pirmieji simptomai paprastai pastebimi po keturiasdešimties metų amžiaus, todėl tiek daug vidutinio amžiaus žmonių prireikia skaitymo arba dvižidinių akinių šiuo laikotarpiu.

Presbiopijos priežastys

Presbiopijos priežastys vis dar tiriamos, tačiau dažniausiai manoma, kad skaidulos aplink natūralų akies lęšiuką sutvirtėja ir praranda elastingumą, taip sumažindamos akies galimybę keisti lęšio formą. Akies lęšiukui tampant mažiau elastingam, darosi sunkiau sufokusuoti artimus objektus. Trauma, gyvenimo būdas ir profesija, pvz., ilgas sėdėjimas priešais kompiuterį, taip pat gali būti to priežastis.

Presbiopija – tai natūralus procesas, o ne liga

Šis sutrikimas paprastai prasideda žmonėms nuo 40 iki 50 metų amžiaus. Presbiopija susiformuoja, kai natūralus akių lęšiukas sensta, todėl tampa kietesnis ir praranda lankstumą, o dėl to paprastai prarandamas artimų objektų regėjimas ir reikia skaitymo akinių.

Kaip apsisaugoti nuo presbiopijos?

Deja, presbiopija atsiranda natūraliai mums senstant. Kol kas medikai nežino, kaip išvengti šios natūralios regėjimo degradacijos. Praktiškai visiems sulaukus 40-ties metų pasireikš presbiopijos simptomai, netgi jeigu jie ir neturėjo jokių regėjimo problemų. Tačiau svarbu žinoti, jog regėjimu reikia rūpintis visuomet, štai keli būdai apsaugoti Jūsų akis nuo bet kokių ligų:

  • Reguliariai tikrinkite regėjimą.
  • Šviečiant ryškiai saulei, devėkite apsauginius tamsius akinius, tai padės apsaugoti akis nuo žalingo UV poveikio.
  • Dažniau tikrinkite akis, ypač jeigu Jūs esate rizikos grupėje – sergate diabetu ar hipotireoze.
  • Būtinai devėkite apsauginius akinius, jeigu dirbate pavojingus darbus, nes net menkiausia akių trauma gali įtakoti sunkiai išgydomų ligų atsiradimą.
  • Maitinkitės sveikai. Sveikas maistas tai garantas, kad gausite pakankamai antioksidantų ir vitaminų. Tyrimai parodė, kad maistinės medžiagos, esančios vaisiuose, daržovėse bei žuvyje, gali sulėtinti natūralų akių senėjimo procesą.
  • Atkreipkite dėmesį į tokius simptomus, kaip galvos skausmas, stiprus akių nuovargis ar miglotas vaizdas.

Ar jaučiate presbiopijos simptomus?

Presbiopija vystosi palaipsniui, daugumai žmonių pirmi simptomai pasireiškia sulaukus 40-ties metų. Štai keli simptomai, kurie byloja apie pirmus presbiopijos požimius:

  • Miglotas vaizdas esant normaliam skaitymo atstumui, įskaitant, kai dėvite normalius akinius ar lęšius;
  • Galvos skausmas;
  • Nuovargis atliekant darbus, reikalaujančius aiškaus mažų detalių matymo, pvz. siuvimas.

Mes rekomenduojame užsirašyti į apžiūrą, jeigu pajutote kokius nors iš aukščiau išvardintų simptomų.

Presbiopijos operacija

Jei dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenorite nešioti akinių ar kontaktinių lęšių dėl su amžiumi išsivysčiusios senatvinės (amžinės) toliaregystės, kuomet pradedama matyti blogiau iš arti, tuomet Jums padėti gali chirurginis gydymas. Chirurginis presbiopijos gydymas gali būti atliekamas lazerinės korekcijos metodais LASIK ir PRK. Jeigu pacientui nustatoma, kad jam negalima atlikti lazerinės regėjimo korekcijos, galimas kitas chirurginis presbiopijos gydymo metodas – natūralaus lęšio pakeitimas dirbtiniu (intraokuliniu lęšiu).

Kviečiame atvykti į akių kliniką „Naujas Regėjimas”, kur konsultacijos metu mes atliksime išsamius tyrimus ir galėsime nustatyti, ar Jums galima atlikti presbiopijos operaciją, kokia operacija Jums tinkamiausia ir kokių regos korekcijos rezultatų galima tikėtis.

Akių korekcija ir astigmatizmo bei kataraktos gydymas – mūsų užduotis, kurią mes vykdome profesionaliai, efektyviai ir saugiai. 

Susisiekite su mumis

Užsiregistruokite konsultacijai prieš regos korekciją lazeriu

9:00-18:00
Pirmadienis - Šeštadienis

Registracija vizitui į kliniką