kataraktos operacija

Konsultacija su specialistu ir akių ligų diagnozė

Akių patikrinimas

Ilgametė akių klinikos „Naujas regėjimas“ specialistų patirtis ir moderni diagnostikos įranga leidžia nustatyti bet kokius akies optikos pokyčius ir parinkti teisingą akių ligų gydymo metodą

Registruokitės konsultacijai

Aukščiausius ES reikalavimus atitinkanti, beveik bekontaktė ir neskausminga visapusiška regos diagnostika

Kompleksinė regėjimo diagnostika apima ne tik daugelio akies charakteristikų matavimą kompiuteriniais prietaisais, bet ir atliekamus specialius testus, kurių metų vertinama:
 • infekcijos ar ligos požymiai: ar priekinėje akies dalyje ir akies dugne nėra infekcijos ar ligos požymių;
 • regėjimas įvairiais atstumais: nustatomas regėjimo aštrumas, periferinis regėjimas (gebėjimas matyti vaizdą šonuose);
 • regos problemos: jei esama regos problemų – koks lęšių derinys užtikrintų ryškiausią matymą;
 • kitos Jūsų akių charakteristikos:
  • akių judėjimą kontroliuojantys raumenys;
  • gebėjimas skirti spalvas;
  • vyzdžių reakcija į šviesą;
  • ragenos išlinkimas;
  • akispūdis akies viduje (glaukomos rizikai nustatyti).
Norėdamas įvertinti akių dugną, gydytojas įlašins akių lašiukų vyzdžiams išplėsti. Dėl to gali atsirasti nedidelis jautrumas šviesai ir nesugebėjimas sufokusuoti arti esančio daikto vaizdo; tai gali trukti kelias valandas po akių patikrinimo. Jei akys itin jautrios šviesai, po patikrinimo gali prireikti tamsių akinių, kol jautrumas šviesai pranyks. Rekomenduojama susitarti, kad po patikrinimo Jus namo parvežtų kitas asmuo.

Periodinė akių patikra – ne rekomendacija, o būtinybė!

Reguliarūs akių tyrimai yra būtini norint išsaugoti Jūsų akių sveikatą ir gerą regėjimą. Jų dėka dar ankstyvojoje stadijoje galima pastebėti pirmuosiuos akių ligų simptonus ir išvengti susijusių ligų. Akių tyrimai suteikia daugiau informacijos apie Jūsų sveikatą, nei Jūs tikitės. Kai kuriais atvejais gydytojas oftalmologas gali padaryti išvadas apie Jūsų bendrą sveikatos būklę, nustatyti ankstyvus sveikatos sutrikimų simptomus, kurie ilgainiui gali pakenkti Jūsų regėjimui. Dėl šios priežasties reguliarūs akių tyrimai yra labai svarbūs, net jei neturite regėjimo problemų.

Daugelis regos sutrikimų ir ligų gali neturėti akivaizdžių požymių ar simptomų, todėl labai svarbu patologiją aptikti anksti. Tiesa yra ta, kad 80 procentų regos netekimo atvejų galima užkirsti kelią (išvengiami arba išgydomi sutrikimai). Kai kurie regos sutrikimai būna dėl tam tikrų lėtinių ligų, pavyzdžiui, cukrinio diabeto, aukšto kraujospūdžio, skydliaukės patologijos, padidėjusio cholesterolio ir kitų simptomų.

Išsamus akių patikrinimas susideda iš asmens ligos istorijos peržiūros, įvairių regos testų ir akių sveikatos vertinimo. Į akių gydytoją turėtumėte kreiptis ne tik atsiradus regos pakitimams, bet labai svarbu reguliariai tikrintis akis. Mūsų akių klinikos „Naujas regėjimas“ gydytojai oftalmologai išsamų akių patikrinimą rekomenduoja atlikti kas 1-3 metus, atsižvelgiant į amžių, rizikos veiksnių buvimą ir bendrąsias ligas. 

0 +
Akių patikrinimų

Per ilgus akių klinikos „Naujas regėjimas“ darbo metus savo pacientams suteikėme šimtus tūkstančių oftalmologinių paslaugų

Pasirinkę vieną moderniausių ir patikimiausių klinikų Baltijos šalyse – akių kliniką „Naujas regėjimas“ – Jūs galite būti tikri dėl čia teikiamų paslaugų kokybės. Mūsų klinikų tinklas per pastaruosius 15 metų aptarnavo daugiau kaip 5 000 000 pacientų.

Per akių patikrinimą atliekami šie tyrimai:

 • VISOMETRIJA

  Regėjimo aštrumo nustatymas naudojant lenteles su raidėmis, skaičiais ar kitais ženklais.
 • TONOMETRIJA

  Akispūdžio matavimas. Padidėjęs akispūdis yra pagrindinis glaukomos simptomas.
 • REFRAKTOMETRIJA

  Akies optinės galios nustatymas autorefraktometru (refrakcijos paklaidų diagnostika: trumparegystė, hiperopija ir astigmatizmas). Kai kurie šį tyrimą vadina kompiuteriniais akiniais.
 • BIOMETRIJA

  Priekinės akies kameros gylio, lęšiuko storio, stiklakūnio kūno ir visos akies dydžio matavimas. Biometrija atliekama vos per kelias sekundes bekontakčiu būdu naujausios kartos optiniame įrenginyje. Procedūros metu galima tiksliai įvertinti koks dirbtinis lęšis yra reikalingas.
 • PACHIMETRIJA

  Ragenos storio matavimas naudojant ultragarsą ar šviesos tyrimus. Jis turi būti atliekamas tiek tyrimo metu prieš refrakcijos operaciją, tiek po jos.
 • KERATOTOPOGRAFIJA

  Ragenos kreivumo tyrimas registruojant atspindėtus bandymo objektus. Šis tyrimas leidžia nustatyti ragenos formą ir su ja susijusių problemų buvimą.
 • ENDOTELIO BIOMIKROSKOPIJA

  Ląstelių skaičiaus ir formos nustatymas ant ragenos vidinio paviršiaus leidžia nustatyti optimalų būdą ją apsaugoti atliekant lęšio keitimo operaciją.
 • PERIMETRIJA

  Regėjimo lauko ribos nustatymas. Regėjimo laukas yra supančios erdvės dalis, kurią akis gali pamatyti visiškai nejudinant galvos ir žvilgsnio. Tai svarbus akių ligų, tokių kaip glaukoma, dalinė regos nervo atrofija, tinklainės atsiskyrimas ir kt., diagnozavimo metodas.
 • BIOMIKROSKOPIJA

  Labai tikslus priekinio akies segmento tyrimo metodas plyšine lempa (specialiu mikroskopu). Biomikroskopijos metu oftalmologas dideliu padidinimu gali pamatyti tokius akių audinius kaip junginė, ragena, rainelė, lęšiukas, stiklakūnis.
 • AKIŲ DUGNO TYRIMAS

  Akių dugno (akies tinklainės ir jos kraujagyslių) tyrimas naudojant naujos kartos fundus kamerą. Tai vienas iš labiausiai paplitusių ir svarbiausių akių ligų diagnostikos metodų. Tyrimas visiškai neskausmingas, nes atliekamas kvalifikuoto akių ligų gydytojo, be to taikoma patikima vietinė nejautra.
 • OPTINĖ KOHERENTINĖ TOMOGRAFIJA

  Saugus ir neinvazinis lazerinis tyrimo metodas, skirtas ištirti akies vidinę struktūrą. Tyrimas neinvazinis, t.y., akis neliečiama. Jo metu įvertinamas ir tiksliai išmatuojamas regos nervo diskas, akies gyslainės, tinklainės sluoksniai ir jų storis. Tai ypač svarbu diagnozuojant ir sekant glaukomą, tinklainės ligas. Šiuo metodu taip pat galima ištirti ir priekinį akies segmentą, t.y., rageną ir rainelę. Be šių tyrimų neįmanoma įsivaizduoti šiuolaikinio oftalmologinio centro.

 • LENSMETRIJA

  Žmogaus naudojamų akinių optinis tyrimas.

Akių patikrinimo rezultatai

Baigęs akių patikrinimą, akių ligų gydytojas pateiks išsamų Jūsų akių sveikatos ir regos įvertinimą, informaciją apie rizikas, su kuriomis galite susidurti, bei patars, kaip tausoti regėjimą. Gali būti, kad Jums bus paskirti akiniai ar kontaktiniai lęšiai. Jeigu akių patikrinimo rezultatai neatitiks normos, gydytojas su Jumis aptars akių gydymą ar tolesnių tyrimų poreikį.

Akių patikrinimo bei konsultacijos įkainiai

PaslaugaKaina EUR
Akių patikrinimas65
Akių ligų gydytojo konsultacija ir pilnas akių ištyrimas. (Trukmė iki 2 val.)
OCT tyrimas65
optinė koherentinė tomografija
VIP priėmimas140
Dovanų kuponas
Dovanų kuponą galite įsigyti pasirinktai sumai ar paslaugai.
Vaikus iki 18 metų ir suaugusius oftalmologo konsultacijai priimti su siuntimu, t.y. nemokamai, galimybės neturime. Šiai paslaugai neturime sutarties su teritorinėmis ligonių kasomis.