Žiema jau užleido savo pozicijas pavasariui. Besiskleidžiančios gėlės, giedantys paukščiai, ryški saulė džiugina mus. Tačiau apmaudu, kad ne visi žmonės gali pasidžiaugti šiuo grožiu. Ašarojančios ir niežtinčios akys paprasčiausiai neleidžia to pamatyti. Pagal statistiką, kas trečias Europos gyventojas kenčia dėl akių alergijos. Amerikoje tokių žmonių – kas dešimtas. Problema dar labiau komplikuojasi dėl to, kad akių alergija sergantys žmonės nešioja kontaktinius lęšius, o tai sukelia rimtas akių ligas. Kasmet auga pacientų, besiskundžiančių akių alergija ir jos pasekmėmis, skaičius. JAV Alergijos, Astmos ir Imunologijos akademija tokiems pacientams pataria taikyti lazerinės regos korekcijos procedūrą.
— Dėl anatominio akių išsidėstymo jas lengvai veikia įvairūs alergenai, — aiškina Vilniaus akių klinikos „Naujas Regėjimas“ vyriausiasis gydytojas Andrėjus Radko. – Į mus nuolat kreipiasi pacientai dėl įvairių alerginių akių uždegimų, dažnai su taip vadinamuoju raudonos akies sindromu. Paprastai žmonės skundžiasi sumažėjusiu ir neryškiu matymu, tamsiomis plaukiojančiomis dėmėmis prieš akis, taip pat akių niežėjimu ir ašarojimu.
Pirmiausiai tokiam pacientui rekomenduojama nustoti nešioti kontaktinius lęšius. Alerginį konjunktyvitą gali sukelti kosmetikos priemonės, akių lašai ir tepalai, žydėjimo metu į akis patekę augalų žiedadulkės, ir, žinoma, kontaktinių lęšių nešiojimas. Čiaudėjimas, sloga, niežulys, ašaros – kur kas didesni dirgikliai, nes trukdo dirbti, užsiimti hobiu, sportuoti, netgi leisti laiką su šeima ir draugais. Kontaktinių lęšių nešiojimas ant sudirgintų akių paprastai sukelia infekciją ir rimtesnes akių problemas. Todėl amerikiečių rekomendacija tokiems pacientams taikyti lazerinę regos korekciją yra visiškai logiška. Ši procedūra ne tik išspręstų akių alergijos problemą nešiojant kontaktinius lęšius, bet ir padėtų pacientui be ašarų, sausai ir aiškiai matyti gamtos grožį visais metų laikais.