Kaip akys ir stresas gali būti susiję? Kodėl mokslininkai įsitikinę, jog būtent regos organai suformuoja pirmuosius pavojaus signalus, kurie pasiekia smegenis? Streso situacija įsisavinama kur kas greičiau, jeigu žmogus mato, girdi ir savo oda jaučia susikaupusią negatyvią informaciją.
Kraštutinė streso forma išprovokuoja tam tikrą fiziologinę reakciją. Žmogus turi teisingai sureaguoti į pavojingą situaciją, todėl į kraują patenka adrenalino, kuris padidina darbingumą, pagerina klausą ir regėjimą. Stresiniame režime veikia viskas, tame tarpe ir akys. Stresas išprovokuoja stiprius akių raumenų susitraukimus, kas neigiamai veikia akis.
Stresas – tai kasdienė įtampa, galinti išprovokuoti daugelio organų komplikacijas ir negrįžtamas pasekmes. Stresas labai pavojingas akims, nes gali išprovokuoti staigų regos pablogėjimą.
Būdami stresinėje situacijoje, mes galime pastebėti, kad akyse pasirodo juodos muselės, akys išdžiūsta, tarsi prisipildo smėlio. Stiprus regos diskomfortas sukelia daug nemalonių pojūčių. Tačiau yra keletas labai efektyvių pratimų, galinčių padėti atsipalaiduoti nuo streso. Visiems patekusiems į stresinę situaciją patariama šiek tiek nusiraminti ir atlikti tam tikrus pratimus:
- Užmerkite akis ir akies obuoliais atlikite keletą judesių į dešinę, į kairę, apsukite keletą ratų. Tokiu būdu akių raumenys atsipalaiduos ir pasijusite geriau.
- Abiejų rankų dviem pirštais nestipriai paspauskite užmerktas akis. Palaikykite prispaustus pirštus ant užmerktų akių keletą minučių, kol prieš akis pasirodys balti ratilai.
- Po tokio pratimo nesistenkite greitai atsimerkti, leiskite nurimti ne tik akims, bet ir nervams, pasistenkite šiek tiek atsipalaiduoti.
- Atsargiai pamasažuokite tarpuakį, akių kampus. Visas jaudulys ir pergyvenimai turi pasitraukti į antrą planą, jeigu norite padėti savo akims ir regėjimui.