Lazerinė regos korekcija: 17 įdomių faktų
1. Pirmąjį žingsnį lazerinės regos korekcijos srityje žengė ispanų oftalmologas iš Kolumbijos Jose Barraquer. 1950 metais savo klinikoje Bogotoje jis sukūrė pirmąjį mikrokeratomą ir techniką, kuri taikoma atliekant procedūrą, pavadinta keratomilioze. Jos metu atliekamas plonas ragenos pjūvis ir keičiama jos formą.
2. Pirmą kartą pasaulyje lazerinė regos korekcija buvo atlikta 1988 metais Novosibirske (Rusija), vadovaujant gydytojams A. M. Raževui ir V. P. Čebotariovui.
3. Pasaulyje daugiau kaip 3 milijonai žmonių kasmet pasinaudoja lazerine regos korekcija esant trumparegystei, toliaregystei ir astigmatizmui, kad išvengtų akinių ir kontaktinių lęšių.
4. Lazerinės regos korekcijos procedūra trunka tik 10-15 minučių, o po jos pacientas iš karto pradeda matyti nepalyginamai geriau nei anksčiau.
5. Norint gauti geresnius rezultatus po lazerinės korekcijos, reikia surasti patyrusį chirurgą, kuris būtų atlikęs daugiau kaip 700 tokių procedūrų.
6. Lazerinės regos korekcijos istorijoje nepasitaikė nė vieno atvejo, kad po šios procedūros pacientas prarastų regėjimą.
7. Geras regėjimas po lazerinės korekcijos išlieka visą likusį gyvenimą.
8. Šioje procedūroje naudojamas ne karštas, o šaltas lazeris.
9. Specifinis kvapas, kurį procedūros metu gali jausti pacientas, sklinda ne nuo jo akių, tai yra anglies dvideginio atomai, kuriuos generuoja lazeris.
10. Procedūra yra visiškai neskausminga, atliekama naudojant vietinius nuskausminamuosius akių lašus.
11. Lazerinė korekcija nėra rimta chirurginė intervencija. Ši procedūra atliekama naudojant chirurginį mikroskopą mikronų lygyje. Lazeriu mikropjūvis daromas tik viršutiniame ragenos sluoksnyje. Ištaisius regos defektą, žaizda užgyja praktiškai akimirksniu.
12. Optimalus amžius, kurio metu lazerine korekcija galima atstatyti gerą regėjimą, yra nuo 18 iki 45 metų.
13. Negimdžiusioms moterims galima atlikti eksimerinę – lazerinę regos korekciją. Po šios procedūros pagimdžius, ji nesukelia regos pablogėjimo. Lazerinės regos korekcijos negalima atlikti nėštumo metu ir maitinant kūdikį krūtimi.
14. Lazerinė korekcija yra absoliučiai saugi ir prognozuojama procedūra. Visi eksimeriniai lazeriai veikia viename bangų ilgio diapazone, impulso režimu. Dėl trumpalaikio poveikio audinio garavimo zonoje temperatūra praktiškai nepakyla (ne daugiau 5° – 6°). Su kiekvienu impulsu lazeris pašalina 0,25 mkm (apytiksliai 1/500 žmogaus plauko storio dalis) sluoksnį. Toks tikslumas leidžia pasiekti idealaus lazerinės korekcijos rezultato ir nedaro poveikio akies vidaus audiniams. Be to, šios procedūros metu galima jaustis saugiai, nes lazerio poveikio intensyvumas yra kontroliuojamas kompiuteriu, o paciento žvilgsnio stebėjimo sistema procedūros metu nustato maksimaliai tikslų pašalinimo zonos centravimą.
15. Lazerinės korekcijos neįmanoma atlikti klaidingai, pagal svetimus duomenis. Prieš atliekant lazerinę korekciją, gydytojas ir inžinierius būtinai sulygina duomenis, esančius paciento medicinos kortelėje su tais, kurie užrašyti į jo elektroninę kortelę ir matosi lazerinės įrangos monitoriaus ekrane. Be specialios elektroninės kortelės (individualios paciento kortelės) lazerinė įranga bus užblokuota ir nepradės savo darbo.
16. Jeigu procedūros metu staiga išsijungia elektra (kas yra mažai įtikėtina), tada lazerinė įranga automatiškai prisijungia prie nepertraukiamos aprūpinimo elektra sistemos. Prie šios sistemos bus prijungti ne tik prietaisai, bet ir pati aprūpinimo energija sistema visoje patalpoje, kurioje bus sudarytos sąlygos saugiai atlikti lazerinę korekciją. Visa tai be jokių technologinių sutrikimų leis atlikti visavertę abiejų akių lazerinę regos korekciją,
17. Lazeris negali „nepataikyti“ atliekant lazerinę korekciją, nes akių padėtis fokusuojama specialiu vakuuminiu žiedu, o paciento galva — vakuumine pagalve. Be to, siekiant išvengti netikslumo, paciento kėdė yra gerai pritvirtinta prie lazerio. Tai garantuoja, jog lazerinės korekcijos metu taip pat neįvyks ir akių poslinkis.