Iš visų jutimo organų daugiausia krūvio tenka akims. Todėl su jomis reikia elgtis ypač rūpestingai. Medicinos centrų oftalmologijos specialistai pataria laikytis kai kurių regos profilaktikos priemonių, leisiančių apsaugoti akis nuo įvairiausių regos sutrikimų ir lėtinių ligų.
- Ilgai skaitant knygą reikia sekti, kad žvilgsnis nebūtų nukreiptas vien tik žemyn, nes šioje padėtyje miego arterijos yra suspaustos. Dėl to deguonis gali nepatekti į regos organus. Todėl skaitant būtina periodiškai keisti regėjimo kryptį: kampą ir atstumą iki knygos. Tai padės keisti akių raumenų įtampą, nes nuo jų funkcionalumo priklauso regėjimas.
- Gydytojai oftalmologai tvirtina: negalima skaityti gulint prieš miegą. Mat skaitymas aktyvuoja procesus akyse, tuo tarpu kai užmigimas stabdo daugelį procesų organizme, taip pat ir regėjimo.
- Būtina padidinti akių atsparumą neigiamam šviesos poveikiui (automobilio žibintų šviesoms, ekrano mirgėjimui, saulės blyksniams ir t.t.) Norint atlikti atitinkamą mankštą, būtina užsimerkti ir atlikti akių judesius, leisiančius pakaitomis pereiti nuo šviesos į tamsą.
- Reikia atlikti ir kitus naudingus akims ir juos supantiems raumenims skirtus pratimus. Pirmas pratimas leidžia prisotinti akis deguonimi ir maistingomis medžiagomis, nes tai padidina kraujotaką akių srityje. Atlikite kelis paprastus judesius – giliai įkvėpkite ir iškvėpkite per suspaustas lūpas, šiek tiek pasilenkę į priekį.
- Antras pratimas leidžia pagerinti kraujotaką ir atpalaiduoti akių raumenis. Tam reikia iki pusės sunerti pirštus ir pakelti juos iki kaktos vidurio priešais akis. Tokioje būklėje reikia išbūti 10 sekundžių ir pratimą pakartoti kelis kartus.
- Reikia prižiūrėti, kad organizmas gautų visų reikalingų medžiagų iš maisto. Jeigu būtina, šias medžiagas galima papildyti ir tam skirtais maisto papildais. Oftalmologijos specialistai žino pagrindines, naudingas regėjimui medžiagas, tarp kurių galima išskirti augalinius produktus: dilgėlių nuovirą, mėlynių lapų antpilą ir nuovirą, taip pat kitas uogas, riešutus, turinčius vitamino E.
- Taip pat akis reikia saugoti nuo mechaninių faktorių: dulkių, purvo, vėjo, padidėjusios ar sumažėjusios temperatūros. Periodiškai akis reikia valyti. Pavyzdžiui, atmerkus akis, galima panardinti veidą į indą su švariu vandeniu.
Taigi, galima padaryti išvadą, jog atliekant tam tikrus pratimus, regėjimą galima pagerinti. Tačiau reikia nepamiršti, jog reguliari akių patikra specializuotuose oftalmologijos centruose taip pat yra būtina.