Akių masažas: ne tik regėjimui pagerinti

Reguliarus akių masažas – veiksminga, paprasta ir lengvai prieinama priemonė, kuri padeda išvengti regėjimo nuovargio, pagerina regos funkciją ir tarnauja kaip regos sutrikimų profilaktikos priemonė.

Dar senovės kinų medikai rekomenduodavo pavargusioms akims ir nusilpus regėjimui sistemingai atlikti specialius akių patrynimus. Negana to, jie buvo įsitikinę, jog egzistuoja tam tikras ryšys tarp akių ir inkstų, akių ir kepenų. Kinų medikai manė, jog vidaus organų būklė turi įtakos akims (pavyzdžiui, maišeliai po akimis pas inkstų ligomis sergančius žmones arba geltonos akių obuolių odenos pas užleistomis kepenų ligomis sergančius asmenis), o taip pat akių būklė turi įtakos minėtiems vidaus organams.

Jeigu prausiantis iš ryto reguliariai patrinsite kaktą, kelis kartus pakelsite ir nuleisite antakius, aktyviai pamirksėsite, tada akių ir ašarų kanalų srityje pagerės kraujotaka, žvilgsnis taps aiškus, akys greičiau prabus ir žmogus taps žvalesnis.

Akių masažas ne tik aktyvuoja apykaitą audiniuose ir pagerina kraujotaką, pašalina akių raumenų įtampą, atstato akių funkciją, bet ir pasižymi gydomuoju – profilaktiniu poveikiu. Todėl šis masažas rekomenduojama glaukomos ir kataraktos profilaktikai.

Ypač aktualu pasitelkti akių masažą ilgai ir įtemptai dirbant prie kompiuterio. Prieš atliekant akių masažą, reikia nusiimti akinius, jeigu yra galimybė – išsiimti kontaktinius lęšius. Pratimus reikia atlikti maksimaliai atpalaidavus veido raumenis ir nuleidus akių vokus. Štai pavyzdinis masažo kompleksas, skirtas akių nuovargio profilaktikai. Tokį masažą galima sėkmingai naudoti ir suaugusiems, ir vaikams, ir pakartoti jį kelis kartus per dieną.

Masažo kompleksas akių nuovargio profilaktikai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *