Visavertė akių vokų priežiūra yra pakankamai efektyvi ir kaip gydymo priemonė, sergant akių vokų uždegimu – blefaritu. Kol blefarito apimto voko būklė nepagerėja, pacientas turėtų susilaikyti nuo kosmetikos priemonių naudojimo ir kurį laiką nenešioti kontaktinių lęšių. Kasdienės akių voko priežiūros sergant blefaritu gali prireikti ir po to, kai liga pradeda trauktis.

Gydant blefaritą, tris keturis kartus per dieną po 10-15 minučių ant akies voko reikia dėti šiltus kompresus. Tokiu būdu vokas yra nuvalomas, taip pat yra pašalinamas ir akies diskomfortas dėl voko uždegimo.

Jeigu dėl blefarito akyse yra jaučiamas sausumas, galima naudoti vaistinėje įsigytus specialius preparatus, dar vadinamus „dirbtinėmis ašaromis“. Šiuo atveju gydymo pagrindas bus visavertė akių vokų higiena.

Jei gydytojas oftalmologas nustatė, jog žmogus serga sunkiu blefaritu, ligoniui gali būti išrašytas akių vokų tepalas su antibiotikais. Ilgiau pavartojus akių lašus ir tepalus, gali atsirasti išplaukusių regimų aplinkinių daiktų pojūtis. Tačiau netrukus šis pojūtis praeina.

Sergant atspariu blefaritu yra skiriamas specifinis gydymas, dažniausiai geriamaisiais antibiotikais. Tokiais atvejais gydymo metodas priklauso nuo blefarito priežasčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *