Skirtingi herpes viruso tipai sukelia ne tik skausmingus uždegiminius procesus ant lūpų ir net vėjaraupius, bet taip pat gali tapti rimtų problemų su akimis priežastimi. Dauguma suaugusiųjų visame pasaulyje yra užsikrėtę herpes virusu, tačiau pas žmones ilgą laiką gali visiškai nepasireikšti jokie klinikiniai herpes viruso simptomai.

Patekę į žmogaus organizmą herpes virusai dauginasi aplink nervinius rezginius. Kai tik herpes virusu užsikrėtusio žmogaus imuninė sistema nusilpsta, virusai pradeda aktyviai daugintis ir pasireiškia įvairiose kūno vietose (ant lūpų, genitalijų, odos). Tokiu būdu šis virusas gali pasiekti ir akis.

Herpes virusas, kuris pasireiškia akyse, diagnozuojamas atsižvelgiant į specifinius simptomus.

Norėdamas patvirtinti akių herpes viruso diagnozę, gydytojas gali paskirti specifinius tyrimus. Vienas iš tokių yra akispūdžio matavimas, o taip pat atliekamas specialus tyrimas, kurio metu į akį įvedama speciali dažanti medžiaga, kuri, esant herpes virusui, švyti ultravioletiniuose spinduliuose.

Herpes viruso gydymas turi būti tikslinis, siekiant sunaikinti viruso sukėlėją. Su šiuo tikslu gydytojas paprastai paskiria į akis lašinamus antivirusinius vaistus arba tokius pačius vaistus tik geriamomis tabletėmis. Jeigu akys yra labiau pažeistos herpes viruso, gali būti skiriamas kombinuotas gydymas – akių lašais ir geriamomis tabletėmis.

Jeigu infekcija pažeidžia akių rageną, gydytojas gali paskirti hormoninį gydymą kortikosteroidais. Tačiau prieš tokį gydymą visuomet patariama atlikti akispūdžio tyrimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *