fbpx

Registracija vizitui į kliniką

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Speciali kaina vasarai: akių korekcijai lazeriu bet kokiu metodu: 750 EUR už abi akis. Paskubėk, pasiūlymo laikas ribotas.
  • Naujienos
  • Kaip išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės

Kaip išsirinkti tinkamus akinius nuo saulės

Akiniai nuo saulės jau seniai nebėra tik madingas aksesuaras. Tai yra nepakeičiama akių apsauga nuo ultravioletinių saulės spindulių.

Ultravioletiniai spinduliai (UV) gali ne tik pažeisti odą, bet ir pakenkti akims, ypač ragenai ir lęšiukui. UV spinduliavimas padidina kataraktos vystymosi riziką – lęšiuko drumstį, dėl kurio stipriai nukenčia regėjimas. Yra žinoma, jog saulės spinduliai išprovokuoja makulos distrofiją (geltonosios dėmės degeneraciją) – nepagydomą centrinės tinklainės dalies pakenkimą, kuris atsakingas už viso regėjimo aštrumą.

Ypač akims pavojinga ryški šviesa, kuri atsispindi nuo tokių paviršių kaip sniegas, vanduo, smėlis arba asfaltas, nes tai gali išprovokuoti fotokeratitą. Tai yra ragenos nudeginimas saulės spinduliais, dar žinomas kaip „sniego aklumas“. Fotokeratito atveju ant ragenos paviršiaus atsiranda mažytės pūslelės kaip nudegimo atveju, kurios tinkamai gydomos greitai praeina.

Kaip apsauginius kremus nuo saulės, taip ir akinius nuo saulės reikia nešioti ne tik vasarą paplūdimyje. Juos reikėtų nešioti visus metus, kai tik pasirodo saulė.

Akiniai nuo saulės labai svarbūs vaikų regėjimui. Vaikų akys dar tik formuojasi, todėl yra itin pažeidžiamos UV saulės spindulių. Todėl jau nuo vaikystės reikia pratinti vaikus nešioti akinius nuo saulės.

Gydytojai oftalmologai ir kiti regėjimo specialistaisutaria, jog akinių nuo saulės kaina nebūtinai nurodo apsaugos nuo UV apsaugos lygį. Tačiau labai pigūs tokių akinių egzemplioriai turi ir pigius stiklus, kurie yra su tam tikrais defektais, turinčiais neigiamos įtakos optinei akinių kokybei.

Norėdami nustatyti akinių nuo saulės stiklų optines savybes, galite pritaikyti vieną paprastą testą. Užsidėkite akinius nuo saulės ir sufokusuokite žvilgsnį vertikalioje linijoje. Pajudinkite galvą pirmyn ir atgal, leisdami žvilgsniui laisvai slysti pasirinktu objektu. Jeigu vertikali linija keičia savo formą ir tampa banguota, jūs turėsite išsirinkti kitus akinius nuo saulės, nes šie akiniai turi optinį defektą.

Akių korekcija ir astigmatizmo bei kataraktos gydymas – mūsų užduotis, kurią mes vykdome profesionaliai, efektyviai ir saugiai.

Susisiekite su mumis

Užsiregistruokite konsultacijai prieš regos korekciją lazeriu

9:00-18:00
Pirmadienis - Šeštadienis

Registracija vizitui į kliniką

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.