Kiekvienas tikriausiai yra pastebėjęs, kad ilgiau pasėdėjus prie kompiuterio, televizoriaus ar knygos, ir staiga pakėlus galvą ar nukreipus žvilgsnį tolyn nebegalime ryškiai matyti mus supančių daiktų. Tai susiję su akių pertempimu. Nuolatinis regos pertempimas veda prie laipsniško jos blogėjimo. Kur kas lengviau išsaugoti regėjimą negu vėliau jį atstatinėti. Štai keletas visai nesudėtingų veiksmų pavyzdžių, kurie padės pašalinti akių įtampą.

Akių įtampa

Norint atpalaiduoti akis, galima jas tiesiog užmerkti, tačiau norint sustiprinti efektą, galima atlikti palmingo pratimus.

Atsisėskite prie stalo, sulenkite per alkūnes rankas ir pastatykite jas prieš save. Sukryžiuokite delnus pirštų pagalba taip, kad vienos rankos mažojo piršto pagrindas liestų kitos rankos mažojo piršto pagrindą. Tokioje sukryžiuotų delnų padėtyje rankas uždėkite ant akių. Delnus reikia laikyti puodelio pavidalu, kad akys nebūtų spaudžiamos. Šviesa taip pat neturėtų patekti pro sukryžiuotus delnus. Visiškai atsipalaiduokite ir užmerkite akis. Tokioje padėtyje pasėdėkite keletą minučių, po to patraukite nuo akių delnus ir iš lėto atsimerkite.

Akims galima padėti ir visiškai paprastais pratimais, ypač kai ilgesniems užsiėmimams nėra laiko.

Nepamirškite daryti šiuos pratimus mažiausiai po 2 kartus per dieną, aktyvaus krūvio akims metu.

Pats paprasčiausiais būdas atpalaiduoti akis – pašildyti jas savo rankų šiluma. Energingai patrinkite rankas vieną į kitą, kol jos sušils. Tada šiltais delnais uždenkite užmerktas akis ir palaikykite juos kol atvės. Jokiu būdu nespauskite akių, tik lengvai prie jų prisilieskite. Pakartokite tai kelis kartus. Pojūčiai turėtų jums patikti, o akys tuo metu puikiai pailsės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *