fbpx

Registracija vizitui į kliniką

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Speciali kaina akių korekcijai lazeriu bet kokiu metodu: 850 EUR už abi akis. Paskubėk, pasiūlymo laikas ribotas.

Vaikų regos ypatumai

Daugelis tėvų mano, jog gimęs vaikas sąmoningai pradeda matyti tik po 6 mėnesių, tačiau tai nėra visiškai teisinga. Jeigu pirmąjį gyvenimo mėnesį vaikas dar negali sufokusuoti savo žvilgsnio, kuris atrodo klaidžiojantis, tai po 2-3 mėnesių sveikas mažylis jau gali sukoncentruoti žvilgsnį ir sekti žmones be daiktus, perkelti žvilgsnį prie naujų objektų.

Sulaukus 6-8 mėnesių pas vaiką pradeda formuotis daiktų ir erdvės matymas: jis apžiūrinėja nejudančius daiktus, akimis seka judančius daiktus, gali reaguoti į savo atvaizdą veidrodyje, pradeda daryti kryptingus judesius link savo žvilgsniu sekamo objekto – mamos, ryškaus žaislo, ir pan. Dviejų metų vaikas jau gerai skiria paveikslėlius, o baigiantis tretiesiems metams pas vaikus susiformuoja pakankamai geras regos aštrumas. Spalvų pojūtis galutinai susiformuoja 2-4 metų amžiuje.
Vaiko amžiuje labai aktyviai vyksta akies obuolio ir visų kitų akies dalių augimo procesas: 2-4 mokyklos klasėje pas moksleivius jau stabilizuojasi akies obuolio forma. Fiziologiškai tokiame amžiuje akies obuolys turi būti apvalios formos. Taigi, vaikų akys turi būti apkrautos labai dozuotai, leidžiant joms reguliariai ilsėtis ir atliekant specialius akių pratimus. Ypač tai susiję su skaitymu, televizoriaus žiūrėjimu ir žaidimais prie kompiuterio. Jeigu to nepaisyti, ilgainiui pas vaiką gali išsivystyti trumparegystė ir net žvairumas.

Palyginus su suaugusiaisiais, pas vaikus labiau išreikšta naujų objektų suvokimo savybė. Dėl to jiems reikia didesnės regos įtampos, o pirminis suvokimas ir akių fokusavimas ties nauju objektu tęsiasi ilgiau. Todėl tyrinėdamos nepažįstamus daiktus ir vaizdinius (pvz., kompiuterio ekrane) vaikų akys pavargsta stipriau.
Taikant panašaus akių nuovargio profilaktikos priemones, rekomenduojama kaitalioti žinomus ir naujus objektus. Todėl tėvams reikia prižiūrėti, kad vaikai savo dėmesį periodiškai perkeltų nuo televizoriaus ir kompiuterio ekrano į greta esančius daiktus. Dėl to galima panaudoti vaikiškas oftalmologines lenteles, skirtas nustatyti regos aštrumą, kur vietoje raidžių būtų įvairių dydžių figūros: grybai, eglutės, laiveliai ir t.t.

Akių korekcija ir astigmatizmo bei kataraktos gydymas – mūsų užduotis, kurią mes vykdome profesionaliai, efektyviai ir saugiai.

Susisiekite su mumis

Užsiregistruokite konsultacijai prieš regos korekciją lazeriu

9:00-18:00
Pirmadienis - Šeštadienis

Registracija vizitui į kliniką

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.